dla zakupów od 49 zł dostawa GRATIS
dla każdego zakupu od 150 zł, PREZENT - sprawdź jaki !

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymaj 15% na pierwsze zakupy!

Blog

5 błędów, które popełniasz myjąc twarz
07 maj 2023
5 błędów, które popełniasz myjąc twarz

Mycie twarzy wydaje się proste, prawda? Umyć, spłukać i gotowe. Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości prawdopodobnie popełniasz dość powszechne błędy. Jeśli Twojej skórze brakuje tego świeżego, promiennego wyglądu, być może zechcesz przyjrzeć się bliżej temu, jak myjesz twarz. Kilka pozornie nieszkodliwych nawyków związanych z myciem twarzy może siać spustoszenie w skórze, prowadząc do nadmiernej suchości, przetłuszczania się, a nawet wyprysków. Unikaj tych 5 typowych błędów, aby uzyskać czystszą i zdrowszą skórę.

1. Używanie niewłaściwego środka do demakijażu
Bardzo ważny jest właściwy dobór produktu. Różne produkty działają różnie dla innego typu skóry. Twój produkt powinien usuwać z twarzy codzienny brud, ale nie pozbawiać skóry jej naturalnych olejków. Mleczko oczyszczające zalecane jest do cery normalnej i suchej. Tymczasem osoby z cerą tłustą lub mieszaną powinny wybrać piankę, żel lub puder do mycia.

2. Zbyt częste mycie twarzy
Zbyt częste mycie twarzy może pogorszyć stan Twojej skóry. Osoby z cerą suchą mogą potrzebować mycia tylko raz dziennie, natomiast osoby z cerą tłustą powinny myć maksymalnie dwa razy dziennie. Mycie częściej niż dwa razy dziennie wysusza skórę, powodując wytwarzanie większej ilości sebum. Jeśli myjesz twarz tylko raz dziennie, pamiętaj, aby myć ją wieczorem, a nie rano. To usunie cały brud i zanieczyszczenia, które gromadzą się na skórze w ciągu dnia. Zanieczyszczenia powietrza przyczyniają się do starzenia się skóry, dlatego należy je zmyć przed snem. Nie pomijaj jednak porannego oczyszczania, jeśli już myjesz twarz dwa razy dziennie. To płukanie usuwa naturalne oleje, które gromadzą się w ciągu nocy i wszelkie pozostałości produktów nakładanych przed snem. Czysta cera sprawia, że ​​produkty, których używasz rano, w tym filtr przeciwsłoneczny, wnikają w skórę i skutecznie działają. Musisz być konsekwentny w swojej rutynie pielęgnacyjnej, aby zobaczyć pożądane rezultaty.

3. Zbyt często stosujesz peelingi złuszczające
Złuszczanie usuwa martwe komórki naskórka. Dzięki temu produkty do twarzy wnikają w skórę. Jednak zbyt częste może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Powoduje suchość, łuszczenie i podrażnienia. Eksperci zalecają złuszczanie raz w tygodniu.

4. Wycierasz twarz do sucha
Pocieranie twarzy usuwa lipidy, białka i kwasy tłuszczowe, które chronią skórę przed podrażnieniami. Nie wycieraj twarzy ręcznikiem po oczyszczeniu, tylko delikatnie osusz przyciskając ręcznik do twarzy.

5. Zostawiasz nagą skórę
Po oczyszczeniu i osuszeniu skóry pamiętaj o zastosowaniu serum lub kremu nawilżającego w ciągu 1 minuty. Nałożenie produktu nawilżającego natychmiast po umyciu pomaga zatrzymać wodę, zanim zacznie odparowywać. Jedynym wyjątkiem są produkty przeciwtrądzikowe, które nałożone na wilgotną skórę mogą powodować podrażnienia.