dla zakupów od 49 zł dostawa GRATIS
dla każdego zakupu od 150 zł, PREZENT - sprawdź jaki !

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymaj 15% na pierwsze zakupy!

Blog

Czy naturalne odżywki można stosować w metodzie OMO? Odkrywamy sekrety pięknych włosów
24 wrz 2021
Czy naturalne odżywki można stosować w metodzie OMO? Odkrywamy sekrety pięknych włosów

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest tyle rodzajów odżywek, że często trudno jest ocenić, które z nich są wartościowe, a które kuszą jedynie ładnym opakowaniem.

Poza chwytliwą nazwą i pięknym zapachem kosmetyków do włosów, przy ich wyborze warto kierować się przede wszystkim składem. To, z jakich składników złożona jest odżywka, którą stosujemy, ma realny wpływ na kondycję naszych włosów. Obecnie bardzo dużo firm wypuszcza serie kosmetyków naturalnych. Czy stosując metodę OMO naturalne odżywki do włosów będą trafnym wyborem? Czy produkty małych firm produkujących kosmetyki naturalne są tak samo dobre jak te od znanych marek? O tym wszystkim piszemy w dalszej części artykułu.

Odżywki w metodzie OMO - jakie wybrać?

Poza rozróżnieniem odżywek pod względem ich zastosowania (proteinowe, humektantowe oraz emolientowe), warto wziąć pod uwagę również składniki w nich zawarte. Metoda OMO ma na celu jak najlepiej odżywić włosy oraz dostarczać im dużo naturalnych składników aktywnych.

Z całą pewnością naturalne odżywki będą tu świetnym wyborem. Do ich produkcji używane są składniki niskoprzetworzone (robi się to, by zachować w nich jak najwięcej dobroczynnych ekstraktów). Matka natura wie, co dla nas dobre, dlatego oferuje nam bogactwo substancji, z których powinniśmy korzystać.

Odżywki DIY - czy są skuteczne?

W ostatnich latach panuje duże zainteresowanie naturalnością oraz produktami, które możemy stworzyć sami w domowym zaciszu. Wystarczy kilka podstawowych produktów kuchennych, aby powstała treściwa odżywka do włosów. Jajko, miód, a może oliwa? Te wszystkie rzeczy dobrane w odpowiednich proporcjach mogą służyć za skuteczną odżywkę. W przypadku odżywki DIY same widzimy, co się z niej znajduje, ponieważ powstaje ona z połączenia prostych składników. Wymagają one jednak nieco pracy i czasu potrzebnego na ich przygotowanie.

Odżywki małych firm czy światowych gigantów kosmetycznych?

Tak jak wspomnieliśmy na początku, przy wyborze kosmetyku najważniejszy jest jego skład. To, czy dana odżywka do włosów jest sygnowana logo znanej marki, czy pochodzi z małej, rodzinnej firmy, nie ma większego znaczenia - liczy się "środek". Jednak w przypadku mniejszych producentów możemy liczyć na to, że odżywka została starannie przygotowana, a jej działanie sprawdzone przez samych właścicieli takich przedsiębiorstw. Tak jest właśnie w Salfeme i takie są naturalne odżywki do włosów, które produkujemy. Przed wypuszczeniem kosmetyku do sprzedaży, testujemy go na sobie, aby mieć gwarancję, że jego działanie jest nie zadowalające, ale fantastyczne. Do produkcji kosmetyków używamy tylko sprawdzonych składników, które przeszły badania potwierdzające ich najwyższą jakość i bezpieczeństwo.

Zobacz skład i właściwości naszej naturalnej odżywki.

Salfeme Masterly conditioner Odżywka do włosów 350 ml

Masterly conditioner 350 ml

Masterly conditioner 70 ml