dla zakupów od 49 zł dostawa GRATIS
dla każdego zakupu od 150 zł, PREZENT - sprawdź jaki !

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymaj 15% na pierwsze zakupy!

Blog

Czy robisz to dobrze? Jak prawidłowo stosować szampon do włosów?
18 czer 2021
Czy robisz to dobrze? Jak prawidłowo stosować szampon do włosów?

Mycie włosów to dla nas czynność codzienna lub dość częsta. Wystarczy woda, szampon i odrobina czasu. Ale czy na pewno? Zastanawiałaś się kiedyś, czy używasz szamponu do włosów we właściwy sposób? Jeśli nie, to zachęcamy do przemyślenia tego tematu i przeczytania artykułu.

Czy dobrze używasz szamponu?

Czasami myjąc włosy, masz wrażenie, że Twój szampon nie działa dobrze? Jest mało wydajny, nie pieni się albo nie domywa skóry głowy? A może włosy są po nim suche i spuszone? Możliwe, że to faktycznie wina szamponu i warto go wymienić na nowy. Jednak zanim przekreślisz jego szanse i całe opakowanie wyląduje w koszu, spróbuj używać go nieco inaczej. Jak? Stosując się do naszych rad, które znajdziesz poniżej.

Prawidłowe mycie włosów krok po kroku

  • Delikatnie rozczesz włosy

Przed myciem warto rozczesać włosy. Już przy tej czynności zdejmiesz z nich część osadu i zanieczyszczeń, które osiadły na nich w ciągu dnia. Dodatkowo pozbędziesz się kłopotliwych kołtunów i niewidocznych supełków, które utrudniają mycie.

  • Dokładnie namocz włosy

Przed nałożeniem kosmetyku na włosy namocz je pod bieżącą wodą. Pamiętaj, że optymalna temperatura wody powinna być nieco wyższa niż temperatura ciała, a więc około 38-40 stopni. Nie odciskaj nadmiaru wody z kosmyków, ponieważ na mokrych włosach szampon ma lepsze działanie.

Zanim zaaplikujesz szampon na włosy, rozcieńcz go. Dzięki temu będzie bardziej wydajny i lepiej się spieni. Jak to zrobić? Nałóż porcję szamponu na zwilżone dłonie i delikatnie go w nich rozprowadź. Innym sposobem jest przelanie odrobiny szamponu do małego pojemniczka i dokładne wymieszanie go z wodą.

Tak przygotowany kosmetyk nałóż na skórę głowy. To ważne, aby nie nakładać szamponu na całą długość włosów, a jedynie przy ich nasadzie.

  • Umyj skórę głowy i włosy

Odpowiednio nałożony szampon rozprowadź dokładnie po całej głowie. Wykonuj przy tym delikatny masaż skóry głowy. Okrężnymi ruchami palców wcieraj szampon u nasady włosów, aby usunąć z nich wszystkie zanieczyszczenia i zrogowaciały naskórek.

Nadmiar powstałej piany przesuń delikatnie po całej długości włosów. Najlepiej wykonać to ruchem przypominającym głaskanie - przesuń dłonie z pianą od nasady aż po końcówki włosów. W razie potrzeby powtórz ten ruch kilka razy.

  • Opłucz włosy

Spłucz włosy dużą ilością wody, sprawdzając przy tym, czy nigdzie na skórze nie zostały resztki piany. Niedokładnie spłukanie szamponu może wysuszać skórę głowy, prowadząc do powstawania łupieżu.

  • Odsącz włosy z nadmiaru wody

Zbierz nadmiar wody z włosów - najpierw odciśnij je ręką, a następnie owiń miękkim ręcznikiem, który wchłonie pozostałą część wody.

Po myciu szamponem nałóż na włosy kolejne kosmetyki (według stałego planu mycia) np. naturalną odżywkę do włosów, wysusz je suszarką z chłodnym nawiewem lub pozostaw do naturalnego wyschnięcia.

Sprawdź nasze naturalne produkty do pielęgnacji włosów:

Salfeme Masterly shampoo Szampon do włosów 350 ml

Masterly shampoo 350 ml

Masterly shampoo 70 ml

Salfeme Masterly conditioner Odżywka do włosów 350 ml

Masterly conditioner 350 ml

Masterly conditioner 70 ml