dla zakupów od 49 zł dostawa GRATIS
dla każdego zakupu od 150 zł, PREZENT - sprawdź jaki !

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymaj 15% na pierwsze zakupy!

Blog

Jak o skórę dbały nasze mamy i babcie? Ponadczasowa moc składników naturalnych
21 paź 2021
Jak o skórę dbały nasze mamy i babcie? Ponadczasowa moc składników naturalnych

Co zatem robiły nasze mamy i babcie, by cieszyć się gładką i zadbaną cerą? Żyły w zgodzie z naturą i korzystały z tego, co w niej najcenniejsze. Jak to zrobić? Odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Dawne sposoby na piękną i zdrową skórę

Nasze mamy i babcie nie miały dostępu do takiej gamy produktów, jakie obecnie oferują nam drogerie oraz apteki. Musiały radzić sobie same i czerpać wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Znały lecznicze zastosowania poszczególnych ziół i darów natury oraz umiały je odpowiednio wykorzystać, aby poprawić swój wygląd. Do dziś popularne są domowe maseczki na twarz czy naturalne toniki, które możemy przygotować w zaciszu własnego domu, ze składników dostępnych w każdej kuchni.

Kobiety już wiele lat temu wiedziały, że korzystanie z naturalnych ekstraktów i darów natury pomaga dbać o zdrowy wygląd skóry. Wszelkie stosowane przez nie substancje były pozyskiwane bezpośrednio z ziół, zbóż lub owoców. Przekładało się to na dobre przyswajanie potrzebnych skórze składników odżywczych, bez zbędnych dodatków chemicznych. Dlatego ich działanie było tak korzystne, a efekty widoczne gołym okiem.

Jak współcześnie dbać o skórę? Sklep z naturalnymi kosmetykami

Obecnie mamy dużo większe możliwości dbania o skórę. Oczywiście, możemy systematycznie robić domowe maseczki DIY, które będą nam przypominać dawne sposoby pielęgnacji stosowane przez kobiety przed laty. Warto wiedzieć, że dobroczynne działanie na naszą skórę wykazują różnego rodzaju wyciągi z ziół, jogurt naturalny lub mleko, miód czy sok z cytryny. Każdy z tych składników działa na inne potrzeby - zastosowane w odpowiednich proporcjach potrafią sprawić, że skóra nabierze zdrowego wyglądu.

Mamy jednak również szansę, by zadbać o siebie, wybierając produkty kosmetyczne stworzone w zgodzie z naturą. W Salfeme - sklepie z naturalnymi kosmetykami - dostępne są produkty, których składniki pozyskujemy z ziół i ekstraktów owocowych. Każdy kosmetyk testujemy na sobie, ponieważ wychodzimy z założenia, że chcemy oferować naszym klientkom to, czego same szukamy w kosmetykach. Zależy nam na sprawdzonym składzie oraz widocznych efektach działania kremów czy odżywek pochodzących z naszego laboratorium, ale przede wszystkim z NATURY.