dla zakupów od 49 zł dostawa GRATIS

sprawdź aktualne PROMOCJE

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymaj 15% na pierwsze zakupy!

Blog

Jak powstają kosmetyki naturalne?
28 czer 2021
Jak powstają kosmetyki naturalne?

Podobne zachowania można zauważyć na rynku kosmetycznym. Obecnie niemal każda marka może pochwalić się swoją linią kosmetyków naturalnych. Żeby jednak odróżnić te, które stworzone są z wyselekcjonowanych składników, od produktów naturalnych jedynie z nazwy, dobrze jest poznać zasady powstawania kosmetyków z naturalnym składem. Warto mieć świadomość, co zawierają oraz prawidłowo czytać ich składy.

Kosmetyki naturalne, czyli jakie?

Za kosmetyki naturalne uznaje się te, których składniki pochodzą z roślin lub substancji odzwierzęcych, jednak uzyskiwanych w sposób, który nie zagraża zwierzętom (ani ich nie krzywdzi). Wśród składników roślinnego pochodzenia, mogą to być na przykład substancje takie jak:

  • aloes,
  • masło shea,
  • ekstrakty z owoców,
  • zioła,
  • oleje,
  • miód.

Wszystkie te składniki aktywne pochodzą ze znanych źródeł - na przykład pozyskiwane są z upraw od sprawdzonych i rzetelnych dostawców. Substancje roślinne pobierane są zgodnie z fazami naturalnego wzrostu roślin, w momencie, gdy zawierają w sobie najwięcej dobroczynnych ekstraktów. Ponadto rośliny te są uprawiane w zgodzie z naturalnym procesem ich rozwoju - nie są pryskane sztucznymi preparatami chemicznymi ani nawozami sztucznie przyspieszającymi wzrost. Dzięki temu mamy pewność, że kosmetyki zawierają w sobie wszystko, co najlepsze dla skóry.

Proces tworzenia kosmetyków naturalnych

Sam etap produkcji kosmetyków naturalnych jest podobny do sposobu powstawania wszystkich kosmetyków. To żmudna praca nad recepturą - dobieranie odpowiedniej konsystencji, zapachu, formy.

W Salfeme tworzymy kosmetyki, których skuteczność sprawdzamy w pierwszej kolejności na sobie. Chcemy mieć pewność, że to, co oferujemy, jest bezpieczne dla skóry, przynosi widoczne efekty oraz spełnia nasze wymagania jakościowe.

Po dobraniu odpowiednich składników i ustaleniu ich proporcji następuje proces mieszania wszystkich substancji (do momentu osiągnięcia pożądanej konsystencji kosmetyku). Następnie produkt przechodzi szereg testów potwierdzających jego naturalne pochodzenie. Kolejnym etapem jest dobór funkcjonalnego opakowania przyjaznego środowisku. Dalej przechodzimy do rozlewania kosmetyku w pojemniki oraz szczelnego zamykania. Chcemy mieć pewność, że w chwili ich otwarcia produkty zachowają swoje walory odżywcze oraz zapachowe. Ostatnim etapem jest wprowadzenie partii kosmetyku do sprzedaży.

Chcesz się przekonać, jakie kosmetyki mamy w swojej ofercie? Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu internetowego. W razie potrzeby służymy radą w doborze odpowiedniego produktu.