dla zakupów od 49 zł dostawa GRATIS
dla każdego zakupu od 150 zł, PREZENT - sprawdź jaki !

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymaj 15% na pierwsze zakupy!

Blog

Jakie informacje są ważne podczas wyboru kosmetyków naturalnych?
21 lip 2021
Jakie informacje są ważne podczas wyboru kosmetyków naturalnych?

Aby się upewnić, że wybrany przez nas kosmetyk naprawdę jest pochodzenia naturalnego, warto szukać na nim kilku konkretnych informacji. Jakie to informacje i gdzie można je znaleźć? O tym piszemy w dzisiejszym artykule.

Jak sprawdzić, czy kosmetyk jest naturalny?

Ze względu na to, że obecnie na rynku występuje mnóstwo produktów określanych mianem naturalnych, niektórzy producenci bardzo chętnie umieszczają taką informację na opakowaniu. W rzeczywistości zdarza się jednak, że część z tych produktów nie ma nic wspólnego z naturalnym pochodzeniem. Przed zakupem dobrze jest sprawdzić, czy informacje podane na opakowaniu są wiarygodne. Jak to zrobić?

Czytaj składy

Pierwszą zasadą jest sprawdzenie składu kosmetyku. Na każdym z nich producent ma obowiązek wypisać wszystkie substancje, z których wyprodukowany został dany produkt. Stężenie poszczególnych składników jest zależne od jego pozycji na liście. Im wyżej w składzie wymieniony jest konkretny składnik, tym większa jest jego zawartość w produkcie.

Jeśli nie jesteś pewna, co oznaczają obcobrzmiące nazwy w składach, posiłkuj się słownikiem nazw lub skorzystaj ze specjalnej aplikacji sprawdzającej skład produktu.

Szukaj oznaczeń certyfikatów jakości - znajdź dobry sklep z kosmetykami naturalnymi

Zanim kosmetyk zyska (prawdziwe i zasłużone) miano naturalnego, musi przejść szereg testów i badań laboratoryjnych. Tam sprawdzane są między innymi: pochodzenie składników zawartych w kosmetyku, sposób ich produkcji czy rodzaj i ilość użytych substancji konserwujących. Na świecie istnieje kilka organizacji przyznających kosmetykom certyfikaty jakości. Każda z nich wyznacza własne kryteria. Jednak certyfikaty uzyskane wśród tych organizacji są gwarancją jakości i naturalnego pochodzenia kosmetyków. Produkty Salfeme uzyskały jeden z nich - jest to certyfikat ISO. Wybierając nasze produkty masz pewność, że zostały wyprodukowane w zgodzie z naturą.