dla zakupów od 49 zł dostawa GRATIS
dla każdego zakupu od 150 zł, PREZENT - sprawdź jaki !

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymaj 15% na pierwsze zakupy!

Blog

Pielęgnacja cery zimą? Podpowiadamy, jak chronić ją przed mrozem, suchym powietrzem i smogiem
12 lut 2021
Pielęgnacja cery zimą? Podpowiadamy, jak chronić ją przed mrozem, suchym powietrzem i smogiem

Każda pora roku wymaga innej pielęgnacji cery. Zimą jest szczególnie narażona na podrażnienie i wysuszenie. Przyczynia się do tego mróz, przenikliwy wiatr czy suche powietrze w pomieszczeniach. Nie bez znaczenia jest także częsta zmiana temperatury powietrza - na przykład kiedy wychodzisz z ciepłego domu na spacer, a na zewnątrz jest kilka stopni mrozu. Jak ją zatem odpowiednio chronić naszą skórę zimą?

Odpowiednie nawilżenie skóry to podstawa

Zimą szczególnie ważne jest właściwe nawilżenie cery. Zaopatrz się w dobry, gęsty krem do twarzy. Zwróć uwagę, aby jego skład był bogaty w substancje utrzymujące wodę w skórze oraz łagodzące podrażnienia. Są nimi między innymi:

  • kwas hialuronowy,
  • gliceryna,
  • alatonina,
  • oleje nawilżające,
  • wyciąg z aloesu lub zielonej herbaty.

Krem z filtrem gwarancją ochrony

Wbrew pozorom, słońce zimą działa na skórę równie mocno, co latem. Promienie słoneczne nie są tak intensywne, jak podczas wakacyjnych miesięcy, jednak ich wpływ na skórę jest widoczny. Aby skutecznie chronić narażoną na zimowe podrażnienia cerę, warto wybrać krem z wysokim filtrem UV. Zapobiega przenikaniu promieni słonecznych, dbając o jej bezpieczeństwo podczas zimowych spacerów. Miej go zawsze przy sobie i smaruj miejsca szczególnie odsłonięte (nos, policzki)

Siła nawilżających balsamów do ust

Przy codziennej pielęgnacji nie zapominaj o ustach. Skóra warg jest najcieńsza, a więc najbardziej narażona na wysuszenie. Regularnie smaruj usta pomadką ochronną z miodem lub naturalnymi olejami. Dodatkowo możesz stosować drobnoziarniste peelingi, np. z cukru, aby złuszczyć suchy naskórek. To bardzo ważne, by utrzymać skórę ust w dobrej kondycji.

Delikatne oczyszczenie to konieczność

Pamiętaj, że zimą skóra wytwarza naturalną warstwę ochronną przed silnym wpływem warunków atmosferycznych. W tym czasie zrezygnuj z gruboziarnistych peelingów i mocnych kosmetyków oczyszczających. Zamiast tego stosuj delikatne płyny micelarne, olejki lub łagodne peelingi enzymatyczne. Pozwolą dokładnie oczyścić skórę twarzy bez jej podrażniania. Dzięki temu Twoja skóra zachowa zdrowy, naturalny blask.