dla zakupów od 49 zł dostawa GRATIS

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymaj 15% na pierwsze zakupy!

Blog

Poradnik czystej skóry, bez wyprysków
04 maj 2023
Poradnik czystej skóry, bez wyprysków

7 ZASAD, KTÓRE POZWOLĄ POPRAWIĆ STAN SKÓRY

ZASADA 1
Zawsze myj twarz przed snem: nieważne, jak bardzo jesteś zmęczona, NIE wolno Ci spać w makijażu. Myj twarz przez 30 do 45 sekund. Po oczyszczaniu opłucz letnią wodą (gorąca woda wysusza skórę, a letnia woda zamyka pory).
ZASADA 2
Bądź delikatna dla swojej skóry: zbyt mocne szorowanie pozostawia skórę szorstką i zaczerwienioną. Nie walcz z twarzą. Pomiń ostre peelingi, a nawet myjki, które mogą być zbyt szorstkie na twarzy i mogą powodować podrażnienia, co z kolei sprawi, że skóra będzie bardziej podatna na wypryski.
ZASADA 3
Nie zapominaj o kremie, który będzie nawilżał: jeśli Twoja skóra jest tłusta, możesz ulec pokusie, aby zrezygnować z porannego kremu nawilżającego, ale wysuszenie skóry może w rzeczywistości zwiększyć ilość i wielkość wyprsyków. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni krem ​​nawilżający.
ZASADA 4
Przestań dotykać swojej twarzy: położenie dłoni na twarzy przenosi wszystkie zanieczyszczenia bezpośrednio na skórę twarzy.
ZASADA 5
Regularnie złuszczaj: sztuczka polega na usunięciu warstw martwych komórek skóry i brudu, które blokują pory i niwelują naturalny blask skóry. Stosuj peelingi enzymatyczne, które delikatnie złuszczają skórę, nadając jej promienny wygląd.
ZASADA 6
Nie przesadzaj: niektórzy myślą, że częste oczyszczanie skóry jest pomocne i zapobiega pryszczom i trądzikowi. Ale zbyt częste mycie twarzy pozbawia skórę dużej ilości naturalnego sebum. Jeśli Twoja skóra nadal jest tłusta, zamiast ponownego mycia (co może sprawić, że będzie wydzielać jeszcze więcej sebum), po oczyszczeniu wypróbuj kremu, który zmniejszy ilość wydzielanego sebum, ale bez pozbawiania skóry naturalnej bariery ochronnej.
ZASADA 7
Bądź konsekwentna: jeśli chcesz mieć piękną skórę, dbaj o nią każdego dnia. Sporadyczna pielęgnacja tego nie załatwi. I nie oczekuj cudów z dnia na dzień. Potrzeba czasu, aby składniki oczyszczające skórę zaczęły działać. Jeśli masz skórę skłonną do trądziku lub aktywne wypryski, zauważalna poprawa może zająć około miesiąca a w niektórych trudniejszych przypadkach całkowite oczyszczenie skóry może zająć 6-8 tygodni.