dla zakupów od 49 zł dostawa GRATIS

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymaj 15% na pierwsze zakupy!

Blog

Metoda OMO – na czym polega ten rodzaj pielęgnacji włosów?
05 lut 2021
Metoda OMO – na czym polega ten rodzaj pielęgnacji włosów?

Dbanie o kondycję swojej cery i włosów staje się (i słusznie) coraz bardziej popularne. Jednym ze sposobów pielęgnacji włosów jest metoda OMO. Na czym polega i jak zacząć ją stosować? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Czym jest metoda OMO?

Ten obcobrzmiący akronim kryje w sobie trzy ważne dla pielęgnacji włosów wyrazy:

O - odżywka

M - mycie,

O - odżywka.

Kolejność liter nie jest tu jednak przypadkowa. Wyznacza kolejność stosowania wymienionych środków (lub zabiegów) pielęgnacyjnych. Taki sposób mycia (nałożenie odżywki, następnie umycie włosów i ponowne nałożenie odżywki) zajmuje nieco więcej czasu, jednak przynosi widoczne efekty. Włosy już po kilku myciach są odżywione, bardziej miękkie i wygładzone, ponadto lepiej się układają.

Jak metoda OMO działa na włosy?

W metodzie OMO ważna jest świadomość, jakich produktów do mycia używamy i jak one wpływają na nasze włosy. Pierwsza odżywka służy ochronie włosów przed działaniem szamponu. Jej składniki wnikają w głąb włosa, a powłoka, która je otula, sprawia, że część substancji pozostaje we włosie, nawet po zastosowaniu szamponu. Szampon zmywa z nich wszelkie zanieczyszczenia i odświeża skórę głowy, a druga odżywka uzupełnia pielęgnację o składniki, których potrzebują Twoje włosy.

Metoda OMO krok po kroku

Na zwilżone włosy nakładamy pierwszą odżywkę. Rozprowadzamy ją delikatnie na całej długości włosów, omijając okolice skóry głowy. Tak przygotowane włosy znacznie łatwiej jest rozczesać, ponieważ nie plączą się pod szczotką. Po kilku minutach sięgamy po szampon. Nakładamy go tylko na skalp (skórę głowy) - reszta włosów zostaje pokryta odżywką. Delikatnie masujemy skórę głowy, spieniając tym samym szampon. Następnie dokładnie wszystko spłukujemy. Na lekko odciśnięte z wody pasma nakładamy drugą odżywkę. Pozostawiamy ją na włosach przez kilka minut, aby mieć pewność, że składniki wnikające w strukturę włosa pozostaną tam na dłużej i kolejny raz spłukujemy dokładnie włosy, nakładając ulubiony stylizator lub olejek na końcówki.

Jakich odżywek i szamponów używać przy metodzie OMO?

Warto wybierać szampony i odżywki o naturalnym składzie. Natura obdarzyła nas mnóstwem bogatych składników odżywczych, które świetnie wpływają na kondycję włosów. Są to różnego rodzaju oleje czy ekstrakty z roślin. Produkty Salfeme bazują właśnie na nich. Spełniają również najwyższe standardy jakości. Używając ich, masz pewność, że dajesz swoim włosom to, co najlepsze i bezpieczne.

Pamiętaj, aby wybierać łagodne szampony bez składników typu SLS, SLES - mocnych detergentów wysuszających włosy. W przypadku odżywek warto zachować równowagę PEH - stosować naprzemiennie produkty proteinowe, emolientowe i humektantowe - więcej o nich przeczytasz w osobnym artykule, pt. "Kosmetyki naturalne do włosów - co warto o nich wiedzieć?".

Metoda OMO dobrze sprawdza się przy włosach suchych, falowanych i kręconych. Panie o cienkich i rzadkich pasmach włosów powinny uważać, aby ich nie przeciążyć.

Wypróbuj produkty do pielęgnacji włosów Salfeme:

Salfeme Masterly shampoo Szampon do włosów 350 ml

Masterly shampoo 350 ml

Masterly shampoo 70 ml

Salfeme Masterly conditioner Odżywka do włosów 350 ml

Masterly conditioner 350 ml

Masterly conditioner 70 ml